Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX

Japonská automobilka opět slibuje zatraktivnění vzhledu, pokolikáté už. Souběžně s tím se objeví nová platforma, která sníží hmotnost a možná i cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX

4.6.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonská automobilka opět slibuje zatraktivnění vzhledu, pokolikáté už. Souběžně s tím se objeví nová platforma, která sníží hmotnost a možná i cenu.

Pokud přijde řeč na automobilku Subaru, pak bychom loňský rok mohli popsat jako období velkého očekávání a následného zklamání. Když se totiž na dubnovém newyorském autosalonu ukázal koncept WRX, celý svět šel z jeho vizáže do kolen. Poté však na podzim dorazila produkční verze, která naplnila příběh o krásce a zvířeti. Po stránce jízdní jde dozajista o jinou kávu, o té vám ještě více řekneme již brzy v podrobnějším testu, rozpaky ze vzhledu však ani nadále nejsou zaplašeny.

Rozpaky zahrnuli japonskou automobilku i novináři z celého světa, a tak Subaru hodlá nakonec některé rysy a linie konceptu WRX do produkce dostat. Podle nového šéfdesignéra značky Mamoru Ishiiho by se tak ovšem mělo stát až v roce 2016, kdy světlo světa spatří příští Impreza. „Ano, design nové generace jsme zamířili jiným směrem, ze kterého budou zákazníci uchváceni.“

„Máme v plánu rozšířit spodní část vozu, aby postoj byl mnohem agresivnější. Proto se směrem ke střeše bude výrazněji zužovat,“ dodává Ishii. Souběžně s tím bychom pak měli dostat i nižší hmotnost a zřejmě i nižší cenu, neboť příští Impreza bude postavena na nové modulární architektuře zvané Subaru Global Platform. Ta má podepírat i další modely značky.

Těmito novinkami by měly být především crossovery a kompaktní SUV, jimž předcházel třeba koncept Viziv 2. Řeč je přitom hlavně o nástupci modelu Tribeca, který by se měl objevit rovněž za dva roky. Dorazit nemá pouze s konvenčním pohonným ústrojím, ale rovněž s diesel-elektrickým.


Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 1 - Subaru WRX koncept 00Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 2 - Subaru WRX koncept 01Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 3 - Subaru WRX koncept 02Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 4 - Subaru WRX koncept 03Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 5 - Subaru WRX koncept 04Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 6 - Subaru WRX koncept 05Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 7 - Subaru WRX koncept 06Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 8 - Subaru WRX koncept 07Subaru Impreza 2016: příští generace prý zkrásní, inspirací bude koncept WRX - 9 - Subaru WRX koncept 08
Konceptem WRX se má inspirovat příští generace modelu Impreza. Dočkáme se tak opravdu krásného Subaru?

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.