Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů

Značka se čtyřmi kruhy ve znaku chystá expanzi nabídky o dalších 11 novinek, které dorazí během příštích 7 let. Většinu budou tvořit SUV a crossovery.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů

17.12.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Značka se čtyřmi kruhy ve znaku chystá expanzi nabídky o dalších 11 novinek, které dorazí během příštích 7 let. Většinu budou tvořit SUV a crossovery.

Včerejší den německá automobilka Audi došla k zásadnímu milníku. Za necelých dvanáct měsíců se značce podařilo vyrobit již 1,5 milionu nových vozů. Tím jubilejním se stalo Audi A3 Sportback, které jeho majiteli předal v ústředí firmy v Ingolstadtu předseda představenstva Rupert Stadler a prodejní šéf Luca de Meo. Ten zároveň dodal, že Audi splnilo svůj cíl o dva roky dříve, než původně plánovalo. A proto s velkými nadějemi vzhlíží k další výzvě, kterou by měla být výroba dvou milionů exemplářů ročně. A to již v roce 2020.

Než se dostaneme ke konkrétním krokům, které by automobilce ve splnění plánu měly napomoci, musíme se vrátit zpátky do historie. Nikoliv však do roku 1910, kdy August Horch smontoval svůj vůbec první vůz se znakem Audi. Nám postačí návrat o dekádu zpátky, kdy automobilka vyráběla „pouze“ 769 900 exemplářů ročně. Při pohledu na zdvojnásobení odbytu za 10 let se navýšení výroby o jednu třetinu za 7 let nezdá být až tak nereálné.

„V psaní takto úspěšného příběhu chceme pokračovat, a proto stávající portfolio 49 modelů rozšíříme na 60. Značný potenciál pak vidíme hlavně v segmentu SUV, zvláště v kategorii prestižních velkých vozů,“ popisuje plánovanou expanzi firmy Stadler. Daným přírůstkem přitom nebudou deriváty stávajících modelů či jiné karosářské verze, ale absolutní novinky. Třeba jako Audi Q1, které je již napevno naplánováno na rok 2016.

Nebude to ovšem jediný menší crossover, který k nám dorazí. Již v lednu příštího roku by totiž Audi mělo na autosalonu v Detroitu představit nový koncept, jenž by se mohl stát předobrazem chystaného modelu Q2. Dále jsou v plánu crossovery Q4, Q6 a Q8, přičemž Stadler naznačil i velkou pravděpodobnost příchodu Audi A9. Pod tímto názvem by přitom mělo figurovat buď kupé nebo Allroad sedan.

Mimo to pak německá automobilka nedávno oznámila, že hodlá poslat do sériové výroby koncepty Sport Quattro a Nanuk. Ty sice s prodejními čísly příliš nezamávají, značce by ovšem mohly udělat značnou reklamu a tím přilákat do showroomů nové zákazníky, kteří se chytnou na levnější modely. To by samozřejmě zvýšilo roční objem prodejů.

Jisté tedy je, že v příštích sedmi letech uvidím opravdu hodně absolutních novinek se čtyřmi kruhy ve znaku. Pokud k tomu ještě připočteme facelifty či nové generace stávajících modelů, pak se zřejmě nového či alespoň modernizovaného Audi dočkáme pomalu každý následující měsíc.


Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 1 - Audi A3 Sportback 1500000
Jubilejní letošní 1,5milionté Audi

Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 2 - Audi Q1 skica 2013 01
Audi Q1 je již hotovou věcí, dorazit do prodeje má v roce 2016

Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 3 - Audi e-tron concept skica 01Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 4 - Audi e-tron concept skica 02Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 5 - Audi e-tron concept skica 03Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 6 - Audi e-tron concept skica 04
Na letošní lednový Detroit je ohlášen příjezd další novinky, která by mohla předznamenávat produkční Audi Q2

Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 7 - Audi Sport Quattro 10Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 8 - Audi Sport Quattro 11Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 9 - Audi Sport Quattro 12Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 10 - Audi Sport Quattro 13Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 11 - Audi Sport Quattro 14Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 12 - Audi Sport Quattro 15Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 13 - Audi Sport Quattro 16Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 14 - Audi Sport Quattro 17Audi chce vyrábět dva miliony vozů ročně, své portfolio rozšíří na 60 modelů - 15 - Audi Sport Quattro 18
Realitou se nakonec stane i původní koncept Audi Sport Quattro

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.