Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala

Automobilka ji pozvala, ale současně výslovně žádala, aby s sebou svůj výtvor na prezentaci nebrala. Udělala pravý opak a drze projela až do areálu automobilky, kde jej porovnala s kontroverzní novinkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala

2.12.2019 | Mirek Mazal

Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala

/

Automobilka ji pozvala, ale současně výslovně žádala, aby s sebou svůj výtvor na prezentaci nebrala. Udělala pravý opak a drze projela až do areálu automobilky, kde jej porovnala s kontroverzní novinkou.

Podivný Cybertruck není prvním elektrickým pick-upem s logem Tesly na přídi. Dávno před premiérou hranatého exotu vznikla užitková verze Modelu 3, jen ne pod patronací výrobce. Jako projekt ji s pomocí několika dalších lidí vlastnoručně vytvořila Simone Giertz, která po ročním plánování vzala brusku a řezným kotoučem se zaryla do červené karoserie úplně nového Modelu 3 ve verzi Standard Range.

Proces výroby užitkové Tesly začal odstraněním interiéru, demontáží zadních oken a odřezáním nepotřebné části vozu do podoby náklaďáku. Poté byla zpevněna nosná kostra, aby mohly být nainstalovány nové části tvořící použitelný úložný prostor. Trubkový rám byl vyroben přesně podle rozměru zadních partií Modelu 3, některé díly pocházely z Fordu F-150. Po týdnech improvizace se svářečkou začal rozřezaný elektromobil nabírat reálné kontury pojízdného pick-upu zvaného Truckla.

V rámci možností byl unikát vytvořený velmi kvalitně. Bližším pohledem jsou znát domácí podmínky a svérázný postup realizace, ovšem Simone se svým týmem dokázala z fádní Tesly vytvořit originální koncept elektromobilu pro farmáře s alergií na spalovací motory.

Truckla budila pozornost od počátku, lidé sledovali videa postupného vzniku a Simone si musela zvyknout na rostoucí popularitu. Namířené fotoaparáty či uznale vztyčené palce jsou vidět i na videu z projížďky po San Franciscu. Majitelka se pobavila zájmem kolemjdoucích, kteří často vůbec netušili, kam exemplář zařadit.

Tento projekt bedlivě sledovali i přímo v Tesle, odkud Simone pozvali na premiéru továrního pick-upu, ale výslovně ji žádali, aby dorazila bez svého výtvoru. Svérázná dáma se cítila polichocena, ale současně pobouřena zákazem předvést Trucklu přímo po boku Cybertrucku, a tak provedla přesný opak.

Po uváděcím ceremoniálu v čele s Elonem Muskem na pódiu se žena dostala se svým autem do těsné blízkosti horké novinky, můžeme tak chvilkami vidět přímé srovnání Truckly a Cybertrucku. Simone dokonce dokázala vjet do areálu továrny, do zákulisí prezentační show, kde dostala vedle sebe dva podobně zaměřené, přitom tolik odlišné vozy.

Chvilkové poměření obou pick-upů nejlépe ukazuje, jak mimozemský design Cybertrucku je. Proti určité eleganci ořezaného Modelu 3 novinka vypadá novinka ještě podivněji, proto možná manažeři Tesly nechtěli vidět Simone v blízkosti za volantem svého stroje. Ona to dokázala a moment nikoli náhodného setkání ústředních postav tohoto příběhu připomíná střet dvou světů.


Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 1 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 01Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 2 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 02Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 3 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 03Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 4 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 04
Simone Giertz vyrobila populární verzi užitkové Tesly Model 3

Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 5 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 05Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 6 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 06Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 7 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 07Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 8 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 08Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 9 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 09Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 10 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 10Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 11 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 11Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 12 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 12Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 13 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 13Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 14 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 14Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 15 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 15Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 16 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 16Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 17 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 17Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 18 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 18Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 19 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 19Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 20 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 20Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 21 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 21Stvořitelka pick-upu Tesly potají vjela na prezentaci Cybetrucku a oba vozy srovnala - 22 - Tesla Cybertruck a Truckla srovnani foto 22
Po premiéře Cybertrucku vyjela se svým projektem do zakázané zóny a srovnala dva odlišné světy

Zdroj: Simone Giertz@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše