VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům

Mohlo by se zdát, že když uskladníte vozy na soukromém parkovišti privátní firmy, se kterou máte smlouvu, jste z obliga. Jenže Amerika je trochu jiný kraj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům

24.3.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mohlo by se zdát, že když uskladníte vozy na soukromém parkovišti privátní firmy, se kterou máte smlouvu, jste z obliga. Jenže Amerika je trochu jiný kraj.

V posledních týdnech se zdálo, že kauza Dieselgate se definitivně stává minulostí. Volkswagen sice ještě nepřehrál software všem inkriminovaným vozům v Evropě a nevykoupil ani veškeré postižené automobily v zámoří, nicméně to je zejména lidem kupujícím nové vozy celkem ukradené. Německá automobilka se tak mohla rázem vyšplhat na světový trůn a zároveň vykázat nemalý zisk. Nyní ale bude muset v USA čelit dalšímu problému, i když zejména tam dělá vše proto, aby ji nikdo nemohl nic vyčítat.

V lednu jsme zmínili, že stovky vykoupených amerických vozů odpočívají na parkovišti opuštěného stadionu Silverdome ve městě Pontiac. Volkswagen si tyto plochy pronajal od společnosti Triple Investment Group, která je vlastníkem celého areálu. Říkáte si v čem je problém, však na soukromém parkoviště snad ještě lze parkovat auta. No, ne tak docela.

Tímto krokem byly totiž porušeny některé městské vyhlášky, proto se zástupci Pontiacu nyní rozhodli firmu žalovat. Podle dostupných informací byla investiční společnost žalována v šesti bodech, neboť kupříkladu porušila vyhlášku, dle které je vyžadováno speciální povolení pro parkování aut na venkovním prostranství. Zrovna tento bod je ale úsměvný, pokud si uvědomíme, že vozy Volkswagenu stojí na parkovištích - tedy ne na místě, kde se hraje... vlastně stejně už léta nehraje fotbal.

Amerického práva až tak znalí nejsme, což platí také o vyhláškách města Pontiac. Dá se ale předpokládat, že jelikož samotný stadion je již nějaký čas mimo provoz, nebylo povolení pro parkování aut na venkovních plochách, které se zřejmě vydává jen na určité období, obnoveno. To ale jen spekulujeme.

Kromě toho město poukazuje na fakt, že firma Triple Investment Group nemá speciální obchodní licenci, která jí umožňuje skladovat vozy. A dále tu máme třeba malé zabezpečení aut proti jejich poškození či odcizení. I nad těmito argumenty se můžeme pousmát, u nás by něco takového žádnému zastupitelstvu či vládě nevadilo - tady mají úřady dost problémů se svou vlastní péčí.

Amerika je však jiná země, a stejně jako jsou ve Francii národním sportem stávky, v zámoří se s oblibou míří k soudu. Jakou přitom bude mít dohru tento případ, to zatím není jisté. Vlastníci areálu tvrdí, že žádný zákon či vyhlášku nepřekročili - nicméně i tak spolupracují s městem na vyhovujícím řešení.

A kde je tedy problém Volkswagenu, který je tentokráte jen nevinným aktérem sporu druhých dvou stran? Inu, v případě, že se firma Triple Investment Group se zástupci města Pontiac nedohodne, bude muset automobilka nalézt jiný prostor pro uskladnění svých aut. A to není zrovna snadné - jak můžete vidět níže, statisíce vykoupených aut „silážuje”, kde se dá. A kdo říká, že jinde bude mít klid, ono žádné město nebude chtít mít na jemu blízkých pozemcích tisíce aut čekajících nejspíše jen na smrt...

Snímky z parkoviště u opuštěného stadionu Pontiac Silverdome


VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 1 - VW TDI opustene USA 01VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 2 - VW TDI opustene USA 02VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 3 - VW TDI opustene USA 03VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 4 - VW TDI opustene USA 04VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 5 - VW TDI opustene USA 05VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 6 - VW TDI opustene USA 06

Snímky z opuštěné Norton Air Force Base

VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 7 - VW TDI opustene USA 07VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 8 - VW TDI opustene USA 08VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 9 - VW TDI opustene USA 09VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 10 - VW TDI opustene USA 10

Snímky z odstavné plochy Port of Baltimore

VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 11 - VW TDI opustene USA 11VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 12 - VW TDI opustene USA 12VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 13 - VW TDI opustene USA 13VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 14 - VW TDI opustene USA 14VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 15 - VW TDI opustene USA 15VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 16 - VW TDI opustene USA 16VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 17 - VW TDI opustene USA 17VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 18 - VW TDI opustene USA 18VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 19 - VW TDI opustene USA 19VW s TDI nemá klid, vykoupená auta čekající na smrt se nelíbí úřadům - 20 - VW TDI opustene USA 20

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše